پیمان ابدی

ونترسیم از مرگ

مرگ پایان کبوتر نیست.

مرگ وارونه ی یک زنجره نیست.

مرگ در ذهن اقاقی جاری است.

مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد.

مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می گوید.

مرگ با خوشه ی انگور می آید به دهان.

مرگ در حنجره ی سرخ – گلو می خواند.

مرگ مسئول قشنگی پر شاپرک است.

مرگ ریحان می چیند.

مرگ گاهی ودکا می نوشد.

گاه در سایه نشسته است به ما می نگرد.

وهمه می دانیم

ریه های لذت ، پر اکسیژن مرگ است.

پیمان ابدی در سال 1351 در محله یوسف آباد تهران متولد شد.

 

 

 

پیمان ابدی بعد از ظهر چهار شنبه 16/2/88  بعد از 37 سال ، حین انجام عملیات بدلکاری در تله‌فیلم «چشم‌های نامحسوس» در شش کیلومتری جاده کن درگذشت.

این حادثه زمانی رخ داد که مرحوم ابدی از اتوبوس آتشگرفته و بی راننده خود را به جای بازیگر فیلم به بیرون پرت کرد اما متاسفانه در اینلحظه فرمان اتوبوس می پیچد و اتوبوس به روی بدلکار می رود که باعث کشته شدن وی میشود.

 

  

 

در سابقه‌اش کار در مجموعه تلویزیونی موفق « هشدار برای کبرا 11 » دیده می‌شد.

وی در سال 85 به ایران بازگشت و به آموزش بدلکاری می‌پرداخت.

 

 

  

 

پس از بازگشت به ایران ، صحنه‌های بدل‌کاری مختلفی را در سینما و تلویزیون ایران رهبری کرد. از جمله فعالیت‌های او در زمینه جلوه‌های ویژه ، فیلم‌های مخمصه و پستچی سه بار در نمی‌زند ، بود.

 

   

 

  

گفت و گو با پیمان ابدی ، بدلکار : خدایا ممنون که زنده‌ام.
بدلکاری که بعد از 22 سال دوری از ایران دوباره بهکشورش برگشت تا این کار را به طور حرفه‌ای در کشورش ادامه بدهد.

او کسی است که همواره درکارهایش روی امنیت جانی افراد تاکید دارد و تا از امکانپذیری عملی مطمئن نشود ، آنرا انجام نمی‌دهد به همین خاطر وقتی در این مورد حرف می‌زنیم می‌گوید: «از آسیبپگاه آهنگرانی متاسفم. نمی‌توانم بگویم اگر من آنجا بودم این اتفاق نمی‌افتاد امااگر من بودم این اتفاق نمی‌افتاد!»

می‌خواهم یک سوال همدرباره آن روزی بپرسم که قرار بود از ارتفاع بیست و چند متری بپرید و رکورد جهانیبزنید. آن بالا موقعی که می‌خواستی بپرید چه حسی داشتید؟ به چه چیزی فکرمی‌کردید؟
در آن پرش در وهله اول به هیچ چیز فکر نمی‌کردم. یعنی خودم را از نظرذهنی کاملا تخلیه کرده بودم و سعی می‌کردم خونسرد باشم. نزدیک اجرای حرکت که رسیدماحساس خوشبختی می‌کردم. احساس خوبی داشتم. به کسی بدهکار نبودم. عذاب وجدان نداشتم. البته متاسفانه امروز باید بگویم کمی لااقل نسبت به پدر و مادرم این حس عذاب وجدانرا داشتم. آن موقع من به آنها نگفته بودم که چه کاره‌ام تا دلشان شور نزند. من بهاین رسیده بودم که این کار را می‌توانم انجام بدهم و مسوولیتش را هم به عهده گرفتهبودم. اگر شک داشتم کار را انجام نمی‌دادم و ثانیه آخر لحظه‌ای بود که به خدا پناهبردم. این یک واقعیت است. من همیشه قبل از هر پرشی به خدا فکر می‌کنم و از او تشکرمی‌کنم. ممنون که من تا الان زنده هستم، دوست دارم اگر می‌شود ادامه داشته باشد. این تقاضایی است که آدم در آن لحظه از خدا می‌کند. 

 

 

 

 

 

تا حالا ترسیده‌اید؟
برایخودم نه. چون اگر می‌ترسیدم هیچ وقت آن کار را انجام نمی‌دادم ولی برای بچه‌هایتیمم می‌ترسم. ترس چیز خیلی خوبی است. باعث می‌شود آدم مراقب باشد و احتیاط کند. مننمی‌ترسم اما فقط کاری را که می‌توانم انجام بدهم را می‌گویم می‌توانم. این جرات وشجاعت یک انسان است که بلد باشد به موقع بگوید نه یا بگوید بله.

  

 

می‌شود بدلکاریرا در چند جمله خلاصه کنید؟
من از این کلمه خیلی بدم می‌آید اما مجبورم از آناستفاده کنم. بدلکاری یک بخش جداگانه‌ای برای تکمیل کردن و به وجود آوردن انگیزه درهر فیلمی است. چیزی است که می‌توانم بگویم آرزوی هر جوانی است به خاطر هیجان تپشقلب ، ماجراجویی و این طور چیزهایش. یک ورزشی است که به طور علمی به صورت هنر بهنمایش در می‌آید. می‌شود گفت تعریف این کار برای شخص با شخص فرق می‌کند. برای مناما زندگی روزمره است. برای من عشق است.

 

 

 

رشته تخصصی ورزشی پیمان ابدی شیرجه آزاد بود که 27 مدال طلا وچندین مدال نقره در مسابقات آلمان کسب کرد و رکورد شیرجه آزاد وی هنوز در آلمانشکسته نشده است.

  

 

او هنگام اجرای حرفه مورد علاقه‌اش از دنیا رفت.

  

/ 37 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسين ( يك دوست تنها )

سلام دختر گلم خوبي؟ وبلاگم را به روز كردم خوشحال ميشم سري بزني و نظرت را هم بگي منتظرتم [گل][گل]

رضاپارسی پور

سلام دوست عزیز...به قول آن بزرگمرد فرزانهء پارسی: اگر تو فارغی از حال دوستان یارا فراغت از تو میسر نمی شود ما را ...[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

هانیه

سلام عزیزم خووبی؟ کم پیدا شدی !!!!! دلم برات تنگ شده ها !!!! [گل]

مینا

سلام امیدوارم خوب باشین چندوقتی بود که از وبلاگم یعنی قلب آسمان خداحافظی کرده بودم دوباره باساختن وبلاگ جدیدی در خدمتتون هستم منتظر نظرات زیبایتان در کلبه تنهایی خود هستم[گل] [خداحافظ]

بهنام

سلام.خوبی؟ خبر این حادثه غم انگیز را ژدرم چند هفته ژیش داد.من باورم نشد تا امروز صبح مجله اتومبیل(سرعت)را خریدم و نوشته بود که پیمان جلالی ابدی که در فیلم هشدار برای کبری 11(فیلم خیلی قشنگیه و همیشه میبینمش) نقش بزرگی داشت بر اثر یک حادثه از دنیا رفت.خبرنگاران مجله یک هفته قبل از حادثه با اوذ مصاحبه کردند.

بهنام

سلام.خوبی؟ خبر این حادثه غم انگیز را پدرم چند هفته پیش داد.من باورم نشد تا امروز صبح مجله اتومبیل(سرعت)را خریدم و نوشته بود که پیمان جلالی ابدی که در فیلم هشدار برای کبری 11(فیلم خیلی قشنگیه و همیشه میبینمش) نقش بزرگی داشت بر اثر یک حادثه از دنیا رفت.خبرنگاران مجله یک هفته قبل از حادثه با اوذ مصاحبه کردند.

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما دوست عزیز و گرامی و قلم توانمندتان و آرزوی تندرستی و سعادتمندی شما در تمامی مراحل زندگانی ، باستحضار حضرت عالی میرساند کلبه درویشی حقیر با مطلبی آموزنده با عنوان. ..". از کجا آمدی و بکجا میروی ؟."...بروز شده است ..خوشحال خواهم شد دیدن کنید و نظرات ارزشمند خود را مرقوم فرمائید ، مثل همیشه منتظر قدمهای سبز و حضور گرمتان هستم ...... ....... بیا تا شمع هم پروانه هم یا ر هم با شیم ...در این صحرا بها ر هم گل هم خا ر هم با شیم....الهی دشمنان دادند دست دوستی با هم ...چرا ما دوستان پیوسته در پیکا ر هم با شیم.....................درپناه حق و خدا نگهدارتان [گل]

بهنام

سلام.اگه میخوای یه سری به وبلاگ دومم بزن و نظر بده. http://behnam-driver.blogfa.com این هم آی دی جدید:behnam_tgf_nazi@yahoo.com من از این مطلب استفاده کردم و برای وبلاگ خودم گذاشتم.اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟حتماً نظر بده بزنگ.09366229374 خداحافظ.[تماس]

soraj

khob bod matalebton man soraj az uk